Likiery

Już smak pierwszego kieliszka likieru zmienia się w kolorową podróż dookoła świata. Objawia się harmonia bogactwa smaków i aromatów z ich jednoczesną kondensacją. W średniowieczu produkcja likierów funkcjonowała równolegle z alchemią. Początkowo były lekiem, potem ludzie się w nich rozsmakowali. Likiery uwodzą kilka zmysłów jednocześnie. Widać w nich zarówno wiśniową czerwień, złoto pomarańczy czy pomarańczowo - żółty szafran. Mogą być zarówno zmysłowymi kompozycjami z owoców egzotycznych, aksamitnymi, słodkimi kusicielkami ze śmietany i miodu, mocnymi kordiałami na żołądek czy stanowiącymi wyjątkowa jakość w świecie alkoholi silnie ziołowymi likierami klasztornymi. Są wyśmienitymi dodatkami do koktalii i long drinków. Mogą być pite nierozcieńczone z samym lodem, jak i w mieszankach na przykład z sektem, tonikiem czy sokiem pomarańczowym czy grejpfrutowym.

Alkohole miodowe

Intensywne w smaku zioła są często gorzkie. Dlatego zaczęto do nich dodawać słodki miód. Kompozycja egzotycznych przyprawy z dalekich stron wzbogacona lokalnymi ziołami zaokrąglona słodkością dała wielowarstwową złożoność długo utrzymującą się na języku. Są w nich likiery, nalewki czy wódki. Najbardziej znane to Krupnik Senator, Mamrotka, Miodówka Winiarza. W 2015 roku za Miód Pański powstały z pomarańczy i płatków róży na ogólnopolskim konkursie produktów tradycyjnych zostaliśmy uhonorowani przyznaniem Perły za najlepszy produkt alkoholowy.

Powstałe z winogron

Wino doskonale sprawdza się jako jeden ze składników napoju alkoholowego. Do trunku wprowadza lekkość i elegancję.
Proponujemy: Likier Goryczkowy, Likier wyborny, Bitter na białym winie, Miodówka winiarza, Antygrypina, Aperitif dzięglowy, Likier figowy, Likier winogronowy, Wódka jeżynowa.

Alkohole mocne

Przez pokolenia wymyślono wiele zacnych trunków. Proponujemy współczesne wersje polskich, klasycznych smaków. Mamy pachnącą lawendą Kontuszówkę, korzenną Ajerówkę, nasz Krupnik Senator w 2017 na Polagrze dostał najwyższe wyróżnienie - Perłę za najlepszy polski alkohol tradycyjny, rumowa Mamrotka potrafi zdominować każdą imprezę, jeden kieliszek intensywnie ziołowego Likieru węgierskiego może dostarczyć smaku na cały wieczór. 47% Gin Senator może rozkręcić imprezę.

Nalewki

Nalewki są typowo polską specjalnością. Po łacinie nalewka to „tinktura”, czyli lecznicze wyciągi alkoholowe z ziół. Staropolska nalewka to połączenie działania alkoholu z leczniczym czy profilaktycznym działaniem wyciągów alkoholowych z owoców i ziół. Uzyskuje się je bez podgrzewania. Lecząc doskonale smakują. Proponujemy nalewki gorzkie i słodkie. Pierwsze mocniejsze, bliskie są wódkom, drugie słodsze mają około 20% alkoholu. Nalewki to trunki ze względu na swoje walory smakowe bardzo chętnie pijane przez panie i kieliszek nalewki do kawy będzie uprzyjemniał niejedno spotkanie towarzyskie.

Zestawy prezentowe
gift box

Czasami chcemy sprawić komuś przyjemność. Zestawy prezentowe o charakterze biznesowym. Prezenty dla pracowników na imprezy firmowe i kontrahentów współpracujących firm, czy drobny upominek dla klienta na zakończenie transakcji. Jest doskonałym, eleganckim sposobem na prezentację prestiżowego wizerunku swojej firmy. Unikatowość naszych produktów gwarantuje wyjątkową jakość prezentu upamiętniającego ważne dla Państwa wydarzenie. Oferta została zróżnicowana pod względem kolorystyki, ceny i różnych gustów estetycznych.